TVP potrafi…

…spieprzyć chyba wszystko. W „Dwójce” w piątkowe wieczory powtarzane są odcinki serialu „07 zgłoś się”. Oglądam go z przyjemnością, bo PRL jeszcze pamiętam i za każdym razem przypominam sobie młode lata :)
Choć „07″ nie był serialem kręconym tydzień po tygodniu, to jednak jakąś chronologię ma. Być może był to przypadek lub cud, ale naprawdę tam jest jakaś chronologia. Skoro już takowa istnieje, to wypadałoby poszczególne odcinki wyświetlać według kolejności. To znaczy tak mi się wydaje, ale mogę mieć spaczone podejście do rzeczywistości.
Rozumiem, że sporą trudność może sprawiać fakt, że każdy odcinek ma taką samą czołówkę, a poszczególne odcinki nie mają numeracji. To faktycznie problem, ale daje się przezwyciężyć, choćby przez zerknięcie, w którym roku dany odcinek powstał.
TVP ma to wszystko w bardzo głębokim poważaniu, podobnie jak w bardzo głębokim poważaniu ma widzów. Dzisiaj zaprezentowano dwa odcinki i we wcześniejszym był jeszcze porucznik Zubek, a w drugim nagle pojawił się porucznik Jaszczuk. Teoretycznie wszystko byłoby OK, gdyby nie jeden fakt. Nakręcono odcinek, w którym porucznik Borewicz poznaje porucznika Jaszczuka i ten odcinek TVP ma.
Właściwie powinienem się przyzwyczaić, ale jakoś, cholera, nie mogę. Czy nie da się czegoś w tej instytucji zrobić porządnie od początku do końca?

This entry was posted in Media, Ogólne, Polska. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>