15 – Samoobrona

Image Hosted by ImageShack.us

Dostępność

Tyle razy pisałem to w poprzednich recenzjach, że powoli przestaje mi się chcieć. Małe literki i brak kontrastu. Gdybym wiedział, to na samym początku zrobiłbym listę błędów i w recenzjach tylko żonglował numerkami ;)
Kod strony pełen błędów, jak przystało na dużą partię. Nie ma „doctype”, nie ma „keywords”, nie ma „description”. Nie ma jeszcze wielu rzeczy, ale za to jest spory bałagan.

Estetyka

Strona nie wygląda źle, jest spokojna w kolorystyce, a i dość dobrze skonstruowana. Mógłbym czepiać się „infografiki”, ale wielu poprzednio recenzowanym serwisom odpuszczałem drobne przewinienia, więc i tutaj nie będę szukał czegoś na siłę.

Jakość informacji

Informacje są aktualne, ale oprócz tradycyjnych oświadczeń można tutaj także znaleźć felietony. Ich język przypomina mi serwis LPR, ale jest mniej agresywny.
Program Samoobrony nie jest zaprezentowany spójnie, czym partia ta przypomina SLD i PSL. Po kliknięciu w pierwszy link z wielu ukazuje się dekalog programowy z najważniejszymi założeniami.
Trzeba przyznać, że pliki multimedialne są do ściągnięcia w formacje *.mp3 oraz *.mpg, czym Samoobrona góruje nad wieloma innymi serwisami.

Kontakt z wyborcami

Na każdej podstronie pojawiają się pełne dane kontaktowe, razem z kilkalnymi linkami. Co prawda linki są ciężko zauważalne (nie są podkreślone ani wyróżnione kolorystycznie), ale przynajmniej są.

Podsumowanie

Kolejny serwis, który ma niezłe początki i mógłby być znacznie lepszy, ale nie jest. Mam niejasne wrażenie, że nasi politycy (i osoby odpowiedzialne za serwisy WWW) traktują Internet trochę jako zło konieczne. Przecież odrobina pracy dostosowująca serwis do standardów W3C naprawdę nie jest aż takim wielkim wysiłkiem. Brak wytrwałości, czy lekceważenie wyborców?

This entry was posted in Ogólne, Polska, Rózga. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>