3 – Liga Polskich Rodzin

Image Hosted by ImageShack.us

Wiele uwag dotyczących serwisu Macieja Giertycha jest aktualnych także w przypadku tego serwisu, więc nie będę się specjalnie rozpisywał.

Dostępność

Jak zwykle kiepska. Litery są małe i mają kiepski kontrast z tłem. Kolorystyka linków jest jeszcze gorsza i kompletnie rozmija się z wytycznymi W3C. Pliki PDF nie są podpisane, więc klikając na niektóre linki można się mocno (i nieprzyjemnie) zdziwić.
Po zajrzeniu w kod serwisu przestałem się dziwić. Walidator W3C pokazuje „drobne” 189 błędów, a sekcja head jest wzorem śmietnika.

Estetyka

Przeglądając ten serwis miałem wrażenie, jakbym oglądał stronę małolata, który zapisał swój serwis do kilkudziesięciu webringów oraz systemów partnerskich. Pełno obrazków będących linkami do zewnętrznych serwisów. Gdyby to jeszcze były serwisy lokalne LPR, to mógłbym to ostatecznie zrozumieć. Tak jednak nie jest, a klucz doboru serwisów pozostanie chyba słodką tajemnicą autora strony i/lub szefostwa partii.

Jakość informacji

Informacje są aktualne i składają się niemal wyłącznie z oświadczeń i komunikatów. Ich ton utrzymany jest w charakterze sensacyjno-obsesyjnym – „zatrzymać wyprzedaż” czy „w obronie złotówki”. Oczywiście z punktu widzenia wyborcy tej partii wszystko jest w porządku, ale osoba niezaangażowana może poczuć się… dziwnie.
Program wyborczy ograniczony jest do średnio przekonujących haseł, w tradycyjnej dla polskiej „prawicy” stylistyce i bez żadnych konkretów.
Listy kandydatów podano, ale kompletnie bez głowy. Więcej o nich mogę dowiedzieć się ze strony PKW, niż ze strony LPR. Czyżby partia wstydziła się swoich działaczy?

Kontakt z wyborcami

Na stronie można znaleźć jedynie formularz kontaktowy. Formularz, który nie jest specjalnie miły w odbiorze i kojarzy się raczej z przesłuchaniem. Przypomina trochę zachowanie kogoś, kto się boi prasy czy pytań.

Podsumowanie

Serwis LPR jest zbudowany jednostronnie, do odbiorcy. Interakcji jest niewiele, a biorąc pod uwagę jej mało zachęcający ton, interakcja właściwie nie istnieje. Mam wrażenie, że to serwis dla członków partii, a ewentualnych chętnych się odstrasza. Nie ukrywam, że takie podejście uważam za wielki plus ;)

This entry was posted in Ogólne, Polska, Rózga. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>