5 – Socjaldemokracja Polska

Image Hosted by ImageShack.us Image Hosted by ImageShack.us

Dostępność

Szarość, szarość widzę…
Nie widziałem nigdzie serwisu prezentujący trendy dizajnerskie na 2005 rok, ale gdzieś coś takiego musi istnieć. Przecież to niemożliwe, żeby twórcy tylu serwisów niezależnie od siebie wpadali na ten sam idiotyczny pomysł z szarym kolorem małych liter. Drażnić może też pojawiający się pop-up z informacją o nowym spocie wyborczym. Nieładnie…
Zadziwiają błędy (29 sztuk) w kodzie serwisu. SDPL jest partią młodą, zatem i jej serwis powinien być stworzony nowocześnie. Niestety, niektóre z nich są mocno zastanawiające, jak np. kompletny brak metatagów „keywords” i „description”. Owszem, słowa kluczowe nie są zbyt mocno brane pod uwagę przez większość wyszukiwarek, ale powinny być zastosowane. Podobnie powinien być zastosowany opis strony, bo ułatwia wielu osobom życie.
Gdzie ta wrażliwość społeczna lewicy na problemy osób w taki czy inny sposób poszkodowanych przez los? ;)

Estetyka

Choć pod względem kodu serwis SDPL nie jest liderem, to nadrabia szatą graficzną. Prosta i bez nachalnego granatu naprawdę może się podobać. Trochę niepokoju artystycznego wzbudza animacja Flash w prawym gónym rogu, informująca o kandydowaniu Marka Borowskiego na fotel Prezydenta RP. Muszę jednak przyznać, że buduje ona wrażenie trójwymiarowości. Gdybyż jeszcze tak nie migała, to byłby cud, miód i orzeszki ;)

Jakość informacji

Informacje są aktualne, ograniczając się głównie do komunikatów. Nie wiem tylko, czemu daty pojawiają się na prostokącie po prawej, a nie pojawiają się w głównej kolumnie z tekstami. Czyżby to była metoda na to, aby teksty były zawsze aktualne? ;)
Program partii i najważniejsze deklaracje programowe można pobrać w formacie PDF. Miło, że wykorzystany jest format niezależny od systemu operacyjnego, ale czemu niczego nie stworzono w HTML? On przecież również nie jest zależny od systemu operacyjnego.
Informację o kandydatach partii można znaleźć, ale trzeba się naklikać i chwilę pomyśleć. Mniej cierpliwy / obeznany z Internetem użytkownik może się nie doczekać. Na dodatek strona nie oferuje mi absolutnie niczego o kandydatach i po raz kolejny więcej o nich się dowiem ze stron PKW.

Kontakt z wyborcami

Przyznam, że koncepcja strony kontaktowej mnie mocno zdziwiła. Nie jest wyróżniona w podstawowym menu i nie zauważyłbym jej, gdybym nie zjechał na dół. Po prawej można znaleźć jedynie formularz do wysyłania „maili pochwalnych”, ewentualnie jest to księga gości.
Wracając do strony z kontaktem, to jest ona zrobiona całkiem porządnie – są klikalne adresy e-mail oraz telefony.

Podsumowanie

Ten serwis jest… dziwny. Z jednej strony nie robił go ktoś naprędce i nie jest to sieczka podobna do serwisu Ruchu Patriotycznego, ale porządnie i estetycznie przygotowana całość. Z drugiej strony w tej całości widzę sporo dziur i niedoróbek, bardzo często elementarnych. Mam mocno mieszane uczucia.

This entry was posted in Ogólne, Polska, Rózga. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>