6 – Prawo i Sprawiedliwość

Image Hosted by ImageShack.us Image Hosted by ImageShack.us

Dostępność

Zacznę od narzekania na idiotyczną stronę „przedstartową”, dzięki której nie wiadomo, o co tak naprawdę chodzi i gdzie jest serwis partyjny. Zresztą po wejściu do tego ostatniego i tak widzimy linki do wcześniejszych serwisów. Gdzie sens, gdzie logika?
Dostępność serwisu leży. Tekst jest zdecydowanie za mały, także w menu, co się wielu innym partiom niemal nie zdarza. Kolorystyka tekstu nie spełnia warunków W3C, że o zdrowym rozsądku nie wspomnę. W podpisach pod niektórymi linkami tekst przesuwa się, niemal dzięki wykorzystaniu <blinquee>.
Serwis zbudowano na ramkach, co jest ewidentnym anachronizmem i sporym kopem dla dostępności. Kod jako taki pozostawia wiele do życzenia – w samej deklaracji ramek jest aż 20 błędów. Dalej też nie jest lepiej – środkowa ramka z aktualnościami ma aż 82 błedy.
Czytelników o mocnych nerwach zachęcam do zajrzenia w tagi „keywords” i „description”. Autor o czymś słyszał, ale nie do końca wiedział w czym rzecz. Po prostu ruiny, zgliszcza i drwiący śmiech pokoleń…

Estetyka

Z estetyką też sobie PiS nie radzi. Strona przypomina portale sprzed 8 lat, ewentualnie vortale sprzed lat pięciu. W sumie to dziwić nie powinno, wszak PiS żyje przeszłością i pod tym względem wygląd serwisu ma świetnie dopasowany.
Na siłę pakowane zestawienie koloru czerwonego, białego i granatowego wygląda wręcz śmiesznie. Oczywiście kolorystyka ma znaczenie, ale same kolorki nie wystarczą, do tego potrzebna jest konkretna wiedza.

Jakość informacji

Informacje są aktualne, ale nie wychodzą poza średnią partyjną. Oświadczenia i notowania z sondaży to trochę mało na stworzenie ciekawego serwisu. Oczywiście pliki wideo zakodowano do formatu *.wmv, bo *.mpg czy *.avi są niewskazane.

Kontakt z wyborcami

To chyba jedyna rzecz w serwisie PiS, która ma ręce i nogi. Są klikalne adresy e-mail, są nazwiska konkretnych osób, są też adresy tradycyjne.

Podsumowanie

PiS wydaje na kampanię parlamentarno-prezydencką kilkadziesiąt milionów złotych. W tej gigantycznej kwocie zabrakło pieniędzy na porządny, nowoczesny serwis WWW. Dostępność dla osób niewidomych/słabowidzących właściwie nie istnieje. Zastanawiam się, czy słynne „spieprzaj dziadu” kierowane jest do wszystkich internautów, czy jedynie do tych którzy mają gorszy wzrok.

This entry was posted in Ogólne, Polska, Rózga. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>