7 – Sojusz Lewicy Demokratycznej

Image Hosted by ImageShack.us Image Hosted by ImageShack.us

Dostępność

A imię jego 444. Po prostu tragedia i nie zmienia tego fakt, że zdecydowana większość błędów dotyczy znacznika &. Zerknięcie w kod pokazuje, że SLD średnio potrafi promować się przez Internet.
Jeśli mowa o samej dostępności, to serwis SLD nie różni się specjalnie od serwisów innych partii. Poprawiono nagminny błąd i literki zapewniają wyraźny kontrast z tłem. Co z tego, skoro nadal są małe, a na dodatek zepsuto efekt przez linkowanie całego wstępniaka. Dzięki temu osoby czytające coś „z myszą” będą miały problemy.

Estetyka

Momentami można odnieść wrażenie, że to jest serwis PiS, albowiem i tutaj ukochanymi kolorem są biel, czerwień i niebieski. Na szczęście tutaj kolory są dobrane trochę lepiej, a i litery są ciut bardziej widoczne. Efekt psuje idiotyczna animacja Flash w nagłówku strony, której chyba nikt nie oglądał. „Zbierające się” literki są trudne do odczytania w locie, a po „ustabilizowaniu się” przeszkadza w tym zdjęcie w tle. Same zdjęcia też nie są widoczne i żeby zorientować się, co przedstawiają, trzeba przyjrzeć im się kilka razy. To naprawdę nie jest metoda na to, żeby ktoś spędził więcej czasu w serwisie.

Jakość informacji

Wiadomości są aktualne, ale z nieznanych przyczyn data wprowadzenia wiadomości pojawia się pod koniec wstępniaka. Dzięki temu zlewa się doskonale z tekstem wstępniaka, przy okazji utrudniając jego zrozumienie. Wszak link „Olejniczak: Chcemy naprawiać Polskę 23.09.2005″ będzie odczytany jako „chcemy naprawiać Polskę w piątek 23 września 2005 roku, a w inne dni już niekoniecznie”.
Podstrona z programem partii jest dla mnie kompletnie niezrozumiała. Są manifesty programowe z 1999 roku, są wystąpienia byłych liderów etc. Po kliknięciu na „Manifest wyborczy” otrzymujemy jakiś referat. Aż się chce krzyknąć: „Towarzysze, Internet to nie zebranie partyjne!”.

Kontakt z wyborcami

Kontakt jest żenujący, ograniczony wyłącznie do formularza. Owszem, podano także adres siedziby na Rozbrat, ale kto to zrozumie? Żeby dotrzeć do jakiegoś klikalnego kontaktu, należy przejść przez Centrum Prasowe i jeden z linków tam zawartych. Biegaj Wyborco, biegaj…

Podsumowanie

Może jestem ograniczony, ale naprawdę nie wiem po co istnieją dwie strony SLD (druga to www.sojusz.pl), różniące się chyba tylko kolorem. Zawsze wydawało mi się, że lepiej mieć jeden przyzwoity serwis, niż dwa przeciętne. Patrząc na całość mam niejasne wrażenie, że eseldowscy specjaliści od tworzenia stron uczyli się praktyki od specjalistów ds. autostrad ;)

This entry was posted in Ogólne, Polska, Rózga. Bookmark the permalink.

2 Responses to 7 – Sojusz Lewicy Demokratycznej

  1. Riddle says:

    Jeśli chodzi o &ampy to do takich recenzji polecam stosować amputatora:

    http://validator.w3.org/check?uri=http://www.shauninman.com/supplemental/amputator/?uri=HIPERLACZE

  2. Piotr Mikołajski says:

    Przydatna rzecz, ale dla mnie nawet występowaniem ampów jest sygnałem, że coś jest nie tak. W końcu problem jest znany od długiego czasu, rozwiązania też są opublikowane od dawna – trzeba tylko chcieć. Skoro mi się chciało zmodyfikować jakieś podzespoły w Mambo (a programistą nie jestem), to inni też mogą ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>