8 – Platforma Obywatelska

Image Hosted by ImageShack.us

Dostępność

Nieznacznie powyżej średniej, bo przecież małe literki obowiązują. Na szczęście są ciemniejsze, niż większość, dzieki czemu nie trzeba zmuszać oczu do wysiłku. Nie ma jednak ideałów, więc pomarańczowe daty przy tekstach są kiepsko widoczne. To samo można powiedzieć o tekstach na szarym tle (kolejny trend w tym sezonie?), których widoczność została zredukowana jeszcze bardziej.
Ilość błędów w serwisie przyprawia o ból głowy i tylko strona SLD go wyprzedza. Oczywiście większość znowu dotyczy &, co nie zmienia faktu, że to są błędy kompromitujące. Nie lepiej jest z nagłówkami – nie ma śladu po „keywords” i „description”. Sporo elementów w technologii Flash też dostępności nie sprzyja.

Estetyka

Serwis wygląda dobrze, po części z powodu kolorów firmowych PO. Zastanawiam się tylko, po co wstawiono animację Flash. Czyżby to miała być miara nowoczesności? Zdjęcie Donalda Tuska ma z pewnością sugerować otwartość partii i jest skierowane do młodych. Patrząc na wyniki sondaży, to się sprawdza.

Jakość informacji

Informacje są aktualne i, podobnie jak w innych serwisach, ogranicza się do oświadczeń i wyników sondaży. Aż się prosi, żeby wrzucić jakiś komentarz dotyczący wydarzeń kulturalnych czy naukowych.
Program PO nie zachwyca – dostępny jako plik *.doc zbiór haseł wyborczych z 2001 roku. Uważam to za kompletną porażkę / zlekceważenie wyborców.

Kontakt z wyborcami

Link do kontaktu jest widoczny… dla kogoś, kto ma plugin Flasha. Osoba niewidoma już się z PO nie skontaktuje. Po kliknięciu też nie zobaczymy fajerwerków – jeden adres mailowy „do pana biuro” i adres tradycyjny. Konkurencja dopracowała to lepiej.

Podsumowanie

Piękne opakowanie, za którym kryje się olbrzymia przeciętność. Mam niejasne wrażenie, że pod tym względem serwis doskonale odzwierciedla rzeczywistość…

This entry was posted in Ogólne, Polska, Rózga. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>