Nie bądź chujem!

Nie, to nie o wyborach, choć tytuł w sumie pasuje, a i wyrażenie parlamentarne. To o zwierzętach, a raczej stosunku ludzi (?) do nich. Zatem w kolejności:

Jeżeli Twój punkt widzenia pokrywa się z opiniami cytowanymi na plakacie, to jesteś idiotą. Jeżeli po przeczytaniu reportażu z kociego dnia nie zmieniłeś zdania, to nie zaglądaj tutaj więcej – jesteś chujem.

Brzmi wulgarnie? Tak nie wypada? Oczywiście, w normalnym kraju i w normalnych sytuacjach nie wypada. Sęk w tym, że do wielu Polaków inaczej się nie dotrze, jak tylko rzucając mięsem i określając ich dosadnie. Po wielu to spłynie, ale część się zastanowi i następnym razem nie spuści psa ze smyczy, albo da przez łeb gówniarzom męczącym zwierzęta.
Zgadzam się, sporo kotów rozmnaża się nadmiernie. Trzeba jednak pamiętać, że wiele z nich „zawdzięcza” to ludziom i ich bezmyślności. Poza tym to nie jest powód, żeby je od razu katować. Koty naprawdę można odłowić i odjajczyć (czytaj: wysterylizować), po czym wypuścić na wolność. Kot odwdzięczy się czyszcząc piwnice ze szczurów oraz myszy. Kto nie miał zaszczurzonej piwnicy, ten nie zrozumie jak dobrze jest mieć kota w okolicy.

This entry was posted in Ogólne, Polska. Bookmark the permalink.

8 Responses to Nie bądź chujem!

 1. Bellois says:

  Lubie koty, ale nie lubie prymitywnych wulgaryzmow.

 2. Pierwsze primo: wulgaryzmy z definicji są prymitywne. Nie spotkałem wyszukanych wulgaryzmów, choć wyszukane przekleństwa i owszem.

  Drugie primo: do niektórych nie trafi się inaczej, jak wulgaryzmem. Mówiąć wprost – wulgarne metody docierają do wulgarnych ludzi. Z mojego punktu widzenia do wielu osób wypowiadających się na pl.regionalne.trojmiasto nic innego nie dotrze. Zresztą sam zobacz…

 3. Mallignus says:

  Takie podejście moim zdaniem jest nieprawidłowe, co więcej jest destrukcyjne. To tak jak powiedzieć, że ogień najlepiej zwalczać ogniem… no może i uda się zgasić pożar, ale czy cokolwiek z tej pożogi ocaleje? Tak samo jest z podejściem do „chama”, może za pomocą wulgaryzmu uda się do niego dotrzeć ale napewno nie uda się zmienić jego zachowania.
  Kulturalny człowiek napewno nie znęca się nad zwierzętami. Więc najpierw nauczmy „chamów” kultury, a potem w kulturalny sposób zwróćmy uwagę, że ich postępowanie jest złe. Nie zniżajmy się do poziomu wulgaryzmów, bo to nic nie da (zło zawsze zrodzi zło)

 4. Bellois says:

  Gwoli scislosci to nie ma czegos takiego jak „drugie primo” :) A co do wulgaryzmow, to chocby nie wiem co sie stalo, nigdy nie znize sie do poziomu takich ludzi.

 5. Pierwsze primo, drugie primo etc. to jest klasyka tekstów kabaretowych. Jeśli dobrze pamiętam, to był to monolog „kulturalno-oświatowy” wygłaszany Janusza Gajosa ładnych parę lat temu. Widzę braki w podstawowej wiedzy ;)

  A wracając do „akcji” – nie ja hasło wymyślałem, choć się z nim zgadzam. W taki właśnie sposób określam osobników znęcających się nad zwierzętami i tej opinii o nich nie zmienię. W końcu czemu mam być
  Poza tym ostre hasło jest na tyle kontrowersyjne, że się o całości mówi. Jeżeli się mówi, to hasło (i problem) dociera do szerokiej publiczności. Dzięki temu może ktoś weźmie kota do domu? Może wykastruje dzikiego kocura lub kotkę, żeby się nie mnożyły co pół roku? Może wystawi miskę z żarciem w piwnicy w podziękowaniu za brak szczurów i myszy? Może da w mordę takiemu bydlakowi?
  Jeżeli rzucenie kilkoma ch… ocali choć kilka bezdomnych kotów czy psów, to IMHO warto tymi ch… rzucać.

 6. Pingback: silva rerum » Reportaż z kociego dnia

 7. Basia says:

  mam dwa koty domowe i trzy piwniczne, i drżę w obawy, że te piwniczne się komuś nie spodobają, że zrobi im krzywdę; kociaki mają ciepły i suchy kąt, są codziennie dokarmiane, ale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>