Niech żyje P(ZPR)iS?

Lech Kaczyński w czasie dzisiejszej wizyty na Śląsku raczył opowiedzieć się „za rozwojem przemyślu ciężkiego, dającego pracę milionom Polaków”. Z kolei na konferencji prasowej w siedzibie NSZZ mówił, że przemysł ciężki jest konieczny, bo jest wiele osób, które nic innego nie potrafią. Aż żałuję, że konfpresa nie nagrałem, żeby cytować dosłownie.
Last but not least Kaczor rzekł, że „Solidarność” przez ostatnie 16 lat chroniła reformy. Cudo.

Przez cały PRL stawialiśmy na przemysł ciężki, czego efekty mamy do dzisiaj. Kaczyński nie jest w stanie wyjść poza peerelowski styl myślenia i najwyraźniej nie jest w stanie zrozumieć, że kraj nowoczesny zarabia na produktach wysoko przetworzonych. Z jego słów wynika, że dla aparatczyków PiS nadal liczą się tony wydobytego węgla czy megawaty produkowane przez elektrownie.

Potwierdzeniem księżycowego podejścia PiS do gospodarki jest twierdzenie o „Solidarności” popierającej reformy. Roszczeniowy związek zawodowy popierający reformy rynkowe? Najwyraźniej Kaczyński ma swoją własną definicję słowa „wspieranie”. No, chyba że wspieraniem reform nazwiemy rzucanie śrubami i petardami przez zalane bydło. Mieści się to zapewne w poetyce wyborczej Jacusia Kurskiego, ale normalni ludzie w to nie uwierzą.

This entry was posted in Polska. Bookmark the permalink.

2 Responses to Niech żyje P(ZPR)iS?

  1. Kaczor do perfekcji mówi masom, to co chcą usłyszeć. Teraz będzie dużo walki o sierotki po Lepperze, więc nie takie rzeczy jeszcze usłyszymy.

  2. Masz rację, ale obawiam się, że to nie wszystko. Kaczyński takie pierdoły mówi z pełnym przekonaniem, co w przypadku jego zwycięstwa będzie już groźne.
    W sumie księzycowe podejście do gospodarki nie jest dziwne. Kaczyński jest byłym działaczem związkowym, a przecież „Solidarność” to związek socjalistyczny. Jakie on może mieć spojrzenie na gospodarkę, jak nie socjalistyczne wyobrażenia o przewodniej roli przemysłu ciężkiego?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>