Monthly Archives: November 2005

Polskie Forum Linuksowe

Tym razem coś specjalnie dla użytkowników Linuksa, czyli wyszukiwarka do Polskiego Forum Linuksowego. Czemu akurat do PFL? Ponad 211 tysięcy postów, ponad 36 tysięcy wątków i ponad 10 tysięcy zarejestrowanych użytkowników to chyba wystarczający powód? Polskie Forum Linuksowe – – (www.linux.com.pl/forum)

Posted in Pluginy, WWW & Net | 1 Comment

Zmiany w stat.pl

Logując się wczoraj w stat.pl zauważyłem komunikat o zmianach. Zmiany są bardzo interesujące i niewątpliwie wymusiło je Google. Przy okazji udowodniło to po raz kolejny tezę, że nic tak dobrze nie robi klientom i rynkowi, jak konkurencja. Jakie to zmiany?

Posted in WWW & Net | 3 Comments

Byle po naszemu…

Czyli o tym, jak to PiS prawa przestrzega i sprawiedliwość chroni… W informacji Onetu czytamy wyjaśnienie do pomysłu likwidacji Sądu Lustracyjnego oraz urzędu Rzecznika Interesu Publicznego. Konieczność zmian PiS tłumaczy niedawnym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który dał prawo dostępu do akt tajnych służb … Continue reading

Posted in Polska | 1 Comment

Wybywam do DC

Od wtorku do czwartku będę służbowo w Warszawie, w związku z tym proszę nie oczekiwać zbyt szybkiego komentowania Waszych komentarzy, czy też zbyt szybkiej moderacji. Na czas nieobecności przygotowałem parę niespodzianek

Posted in Ogólne | Leave a comment

Przednie brednie poobiednie…

Wczorajszy konfpres ministra obrony narodowej zaowocował odtajnieniem mapy sztabowej, na której dowódcy Układu Warszawskiego przeprowadzali gry wojenne. Oto, co na niej było widać (cytata za Onetem:

Posted in Media, Polska | 1 Comment

Becikowe

U Gandalfa trwa dyskusja na temat becikowego. Nikt jednak nie zauważył, że przecież w becikowym nie chodzi o pomoc rodzinie. Becikowe ma spełniać trzy role: Ukryć fakt, że obecnie rządzący nie mają fioletowego pojęcia o polityce prorodzinnej. Zatkać gęby własnemu elektoratowi, który żąda … Continue reading

Posted in Polska | 11 Comments

FUDforum

Ponieważ spodobał mi się skrypt FUDforum, to postanowiłem go wesprzeć wyszukiwarką dla Firefoksa / Mozilli FUDforum – – (www.fudforum.org) Tradycyjnie działa w obu przeglądarkach oraz wspiera wyszukiwanie w bocznym pasku Mozilli.

Posted in Pluginy, WWW & Net | 3 Comments

Dobre forum znalezione?

Niemal dwa tygodnie temu rozpocząłem poszukiwania dobrego forum. Wydaje mi się, że takowe znalazłem – jest to FUDforum. Ma bardzo rozbudowane opcje i spore możliwości dla administratora. Autorem kodu jest Ilia Alshanetsky, administrator PEAR i deweloper PHP, co gwarantuje wysoką jakość kodu … Continue reading

Posted in WWW & Net | 1 Comment

Pogromcy korupcji

Natknąłem się na świetny artykuł z TYgodnika Powszechnego – Obywatel wodzony na pokuszenie. Korupcja w Polsce i jej pogromcy. Polecam, bo jest napisany obiektywnie i wyraźnie pokazuje, że pomysły PiS na Polskę to „powtórka z rozrywki”.

Posted in Media, Ogólne, Polska | Leave a comment

Joomla! 1.0.4 Security Release

Właśnie pojawiła się Joomla! 1.0.4 Security Release, czyli najnowsza poprawka do CMS Joomla! Zabezpiecza przed jednym błędem krytycznym i czterema mniejszego kalibru. Oczywiście zaleca się aktualizację serwisów do najnowszej wersji.

Posted in Joomla!, WWW & Net | Leave a comment