Becikowe

U Gandalfa trwa dyskusja na temat becikowego. Nikt jednak nie zauważył, że przecież w becikowym nie chodzi o pomoc rodzinie. Becikowe ma spełniać trzy role:

 1. Ukryć fakt, że obecnie rządzący nie mają fioletowego pojęcia o polityce prorodzinnej.
 2. Zatkać gęby własnemu elektoratowi, który żąda socjalu pod dowolną postacią.
 3. Skłonić mniej refleksyjne rodziny do mnożenia się, bo przecież będzie wsparcie rządu.

Gdyby nasi dzielni parlamentarzyści rzeczywiście chcieli prowadzić politykę prorodzinną, to by musieli zacząć wzorować się na Szwecji i generalnie krajach skandynawskich. Ale to niemożliwe, bo Szwedzi to heretycy, a i trzeba byłoby zrobić coś porządnie. Dużo mniej kłopotliwe podejście to „masz tysiąc i spadaj”.

This entry was posted in Polska. Bookmark the permalink.

11 Responses to Becikowe

 1. mhulboj says:

  Akurat z tego o co chodzi w becikowym zdaje sobie troche osob sprawe. Jednak reprezentacja internetowo/blogowa, nie ma odzwierciedlenia w pogladach szarej masy spoleczenstwa, ktore tylko chce kolejnego socjalu.

  BTW, wyskoczyl jakis popup stat.pl ;)

 2. Obawiam się, że zdaje sobie sprawę z tego naprawdę mało osób, bo nawet nie wszyscy korzystający z blogów. Swoją drogą to straszne, jak wielkie spustoszenie w ludzkich mózgach czynią media. Bardzo wiele osób już nie zadaje sobie trudu uruchomienia własnych szarych komórek, ale zdają się na papkę zaserwowaną przez medialne „autorytety”…

  Jeśli chodzi o stat.pl, to jego dni na blogu są chyba policzone. Przez cały grudzień będę chciał porównywać stat.pl z GA i na początku stycznia ogłoszę wyniki. Wtedy też pewnie stat.pl wyleci, bo na jakieś zmiany i cuda nie liczę ;)

 3. krzychu says:

  Czy ten trackback Piotrek działa u ciebie jak powinien? Dodałem pinga do powyższego artyksu – i nic się nie wyświetla. Czemu?
  Por.: http://born66.net/item/423

 4. Do tej pory działał bez zarzutu. Może jak wysyłałeś, to akurat był mały pad serwera? Czasem to się zdarza i szlag mógł trafić trackbacka.

 5. Pingback: (head)log

 6. krzychu says:

  Dobra – ponawiam trackbacka :)

 7. krzychu says:

  jednak coś źle działa … ciekawe u kogo… :-/

 8. Spokojnie, trackback musiał przejść przez moderację. A źle działa coś u Ciebie, bo krzaczy ;)

 9. krzychu says:

  kwestia krzaczenia jest prosta: http://born66.net/item/428 i niestety tego nie przeskoczymy.

 10. Janek! says:

  Polska jest na skraju katastrofy demograficznej! Musimy coś z tym zrobić! Pozndrawiam!

 11. No to rób… tylko może niekoniecznie rozdając na lewo i prawo kasę z moich podatków.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>