Bykowe

Ta informacja dotarła do mnie z opóźnieniem, ale nie mogę jej pozostawić bez komentarza. Otóż poseł Piłka (dawny ZChN, obecnie oczywiście PiS) wykombinował sobie, że osoby niezamężne, nieposiadające dzieci, powinny zostać w jakiś sposób dodatkowo opodatkowane. Dodatkowe opodatkowanie ma być rekompensatą za „uszczuplanie przyszłych dochodów ZUS”.

Najwyraźniej pan Piłka nie do końca wie, o co chodzi z tym całym ZUS-em, nie bardzo też ogarnia skomplikowaną materię życia społecznego. Nie mam tylko pojęcia, czemu zabiera głos w sprawach, o których nie ma pojęcia. To jakiś „trynd” i moda, czy tylko „wraca nowe”?

P.S. A może by tak jakiś podatek od głupich pomysłów, ze szczególnym uwzględnieniem parlamentarzystów?

This entry was posted in Polska. Bookmark the permalink.

3 Responses to Bykowe

  1. mhulboj says:

    To sa glupie pomysly, jednak dziwnym zbiegiem okolicznosci, odpowiadaja duzej czesci ciemnej masy, ktorej wiedza na temat ekonomii, praw rynku, roznorakich zaleznosci jest porownywalna z ich wiedza na temat fizyki kwantowej.

  2. Finia says:

    Dla mnie to jest jedno wielkie nieporozumienie! A kogo to dokładnie będzie dotyczyć? Wdowców tez? Bezpłodnych ludzi? Rodzicow których dzieci umarły? Trzeba będzie to rozpatrywac każdy przypadek oddzielnie, pewnie sądowo. A to mnoży koszta. Wszystko to wplywa na wolność obywatela. To jest naprawdę przerażające. A p.Prezydent to sobie może płacić, co to dla niego!

  3. Robert says:

    Kogo się tu nie spytać to mówi że nie głosował na Pis(uar) Ale jednak ktoś oddał swój głos i debile doszły do władzy!!! I co mamy teraz?! Afery (które były chyba w każdym rządzie) i co gorsza, CHORE POMYSŁY POLITYKÓW!!!! Jak wspominał autor, gdyby wprowadzić podatek od głupoty polityków, to śmiem twierdzić że „dziura” budżetowa znikła by po pół roku!!!!!!!!!!!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>