Leniwa ekipa Google Analytics?

Jak pewnie wielu z Was czytało, Statystyki Google okazały się tak popularne, że ekipa Google zamknęła przyjmowanie kolejnych chętnych, a osobom już posiadającym konta zablokowała możliwość tworzenia profili do nowych serwisów. Znalazłem się w tej (nie)szczęśliwej sytuacji, że konto zdążyłem założyć, ale nie zdążyłem wygenerował profili do wszystkich serwisów. Taka sytuacja ma trwać do odwołania.

Google Analytics opublikowało 5 grudnia oficjalny komunikat, w którym jest mowa o przywracaniu pewnych funkcji:

We’re incrementally re-enabling the addition of profiles.
Not everyone will be able to do this up front, but we’re slowly enabling more and more users to be able add profiles as we add more capacity.

Słowa te potwierdził na swoim blogu Robert Drózd, któremu 8 grudnia umożliwiono założenie kolejnych profili. Jako że Robert ma „numerek” w okolicach 120 tysięcy, to spodziewałem się dotarcia do mnie (około 190 tysięcy) w ciągu 2-3 kolejnych dni. Tymczasem klikam na GA jak głupi, a tutaj nadal nic. Ani chybi ekipa Google się obijaja ;)

This entry was posted in WWW & Net. Bookmark the permalink.

7 Responses to Leniwa ekipa Google Analytics?

 1. To ja może uzupełnię. 8 grudnia (5 dni temu) dodałem do GA dwie nowe strony – ale do tej pory nie zostały aktywowane!

  Tak więc to odblokowanie kolejnych profili było trochę na wyrost…

  Zresztą co do GA mam coraz bardziej mieszane uczucia. W paru przypadkach zliczanie page views/visits działa bardzo dziwnie (zdarzyło się nawet, że 7 PV w ciągu pół godziny z jednego hosta zostało potraktowane jako 7 wizyt). Nie wiem jak włączyć integrację z Adwords. Mimo ustawienia parametru „default page” strony „/” oraz „/index.php” traktowane są osobno.

  GA wystartowały jako beta, a zamiast zająć się poprawianiem błędów, Google musi męczyć się z wydajnością.

 2. To ja może uzupełnię. 8 grudnia (5 dni temu) dodałem do GA dwie nowe strony – ale do tej pory nie zostały aktywowane!
  Tak więc to odblokowanie kolejnych profili było trochę na wyrost…

  No, ale przynajmniej mogłeś je dodać ;)
  A poważniej, to sprawdź czy mimo wszystko raporty nie są generowane. U mnie jeszcze przez kilka dni po uruchomieniu pojawiał się komunikat o braku aktywacji.

  Zresztą co do GA mam coraz bardziej mieszane uczucia. W paru przypadkach zliczanie page views/visits działa bardzo dziwnie (zdarzyło się nawet, że 7 PV w ciągu pół godziny z jednego hosta zostało potraktowane jako 7 wizyt).

  Obawiam się, że nie ma naprawdę porządnego zewnętrznego analizatora statystyk, bo każdy ma jakieś wady. Mógłbym to samo (albo i jeszcze więcej) powiedzieć np. o stat.pl, które w Polsce jest uznawane za standard, oto kilka przykładów.
  Jak wiadomo, Webalizer pokazuje ruch z nie od północy do północy, ale od 01:30 do 01:30 następnego dnia. Przyłapałem stat.pl na tym, że nie odnotowało mi ani grama ruchu, choć Webalizer pokazał mi od północy do 01:30 kilkanaście osób z kilkudziesięcioma odsłonami.

  Na jednym z serwisów miałem pod koniec takie ilości odsłon (stat.pl/Webalizer):
  - 26 maja 539 / 701
  - 27 maja 617 / 642
  - 28 maja 311 / 547
  - 29 maja 281 / 903

  Tego nikt nie jest w stanie wyjaśnić, łącznie ze stat.pl :)

  Podobne problemy napotkali też i inni, na przykład na Forum Optymalizacji (8 post). Geolokalizacja w stat.pl leży, pokazując np. klientów z olsztyńskiej Telekomunikacji Kolejowej jako userów z Warszawy.

  Nie wiem jak włączyć integrację z Adwords. Mimo ustawienia parametru “default page” strony “/” oraz “/index.php” traktowane są osobno.

  A czy oni tego dopiero nie odblokowują? Skoro tak, to być może przyjdzie Ci zaczekać jeszcze kilka(naście) dni.

  GA wystartowały jako beta, a zamiast zająć się poprawianiem błędów, Google musi męczyć się z wydajnością.

  Przypuszczam, że ich naprawdę zatkała popularność GA i jakoś mnie to nie dziwi. Popatrz na warunki stat.pl i możliwości GA – nie dziwi mnie taka popularność w Polsce, jak też w wielu innych krajach.

 3. A poważniej, to sprawdź czy mimo wszystko raporty nie są generowane. U mnie jeszcze przez kilka dni po uruchomieniu pojawiał się komunikat o braku aktywacji.

  O faktycznie. Są generowane. :-)

 4. adas says:

  A sprawdź w kodzie strony czy nie masz zakomentowanego linka do dodanie profilu :) Może będzie.

 5. A uważasz, że nie sprawdziłem? ;)

 6. Dzisiaj odkryłem w pomocy GA, że integracja z Adwords jak najbardziej działa:
  https://www.google.com/support/analytics/bin/answer.py?answer=26789&topic=7184

  Z tym, że aby w Adwords zobaczyć zakładkę „Analytics”, trzeba najpierw przełączyć się na język angielski. :) Bez sensu.

 7. Wreszcie! Po wielu lata…, tfu, dniach oczekiwań mogę wreszcie dodać nowe profile :D
  Ich limit wynosi 5, więc pozostał mi jedno jeden zapasowy. Zobaczymy, kiedy ekipa Googla zacznie zwiększać limit o kolejne profile.