Jarosław K.

Image Hosted by ImageShack.us
Zdjęcie: Jerzy Gumowski / AG

Dzisiejsza Wyborcza podała, że Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy zakazał publikacji wizerunku prezesa PiS.

Oto całość newsa z Wyborczej:

PAP, pi 24-02-2006, ostatnia aktualizacja 24-02-2006 10:14

Prezes PiS Jarosław K. zeznaje w piątek w charakterze świadka przed Sądem Rejonowym dla m.st. Warszawy. Nie zgodził się na publikację swego wizerunku. Sąd przychylił się do jego wniosku i zakazał dziennikarzom publikacji jego nazwiska i filmowania jego twarzy

Prezes PiS zeznaje w procesie Janusza P. i Jerzego K., jednych z bohaterów afery FOZZ, oskarżonych o zagarnięcie w sumie ok. 2 mln złotych ze spółki Impexmetal i z Banku Depozytowo- Kredytowego w Lublinie.

O P. i K. stało się głośno, gdy publiczna telewizja wyemitowała 17 i 19 czerwca 2001 roku film „Dramat w trzech aktach”. Obydwaj utrzymywali w nim, że przekazywali pieniądze z FOZZ działaczom Porozumienia Centrum. Jarosław i Lech Kaczyńscy pozwali za to TVP do sądu – sprawa zakończyła się ugodą w kwietniu 2004 roku i przeproszeniem Kaczyńskich na antenie.

Gdy przeczytałem tego newsa po raz pierwszy, nie mogłem w to uwierzyć. Żądanie zakazu publikacji swojego wizerunku jest oczywiście prawem świadka, ale jeśli jest się postacią publiczną z samego szczytu władzy, to zakaz mija się z celem.

Oficjalne wyjaśnienie tego żądania to chęć uniknięcia kojarzenia swojej osoby z aferą FOZZ. Wytłumaczenie godne dziecka w przedszkolu, które zasłania oczy rękoma i myśli że go nie widać. Niestety, myślenie życzeniowe w życiu się nie sprawdza, a myślenie życzeniowe u osób rządzących krajem jest po prostu groźne.

Z punktu widzenia PR żądanie Jarosława K. to idiotyzm. Wystarczy teraz opublikować powyższe zdjęcie i podpisać je „Jarosław K. zeznaje w sprawie FOZZ”. Będzie to jak najbardziej zgodne z prawdą, a Jarosław K. będzie kojarzony z FOZZ znacznie bardziej, niż gdyby zachowywał się normalnie. Ba, u wielu osób żądanie wzbudzi podejrzenia, bo przecież uczciwy człowiek nie musi ukrywać swojej twarzy i nazwiska.

Gdybym miał takie publicity, jak Jarosław K., opłacałbym doradców broniących mnie przed tego typu pomysłami. Brak rozeznania w materii kontaktów z opinią publiczną skutkuje powstawaniem złośliwych komentarzy i kawałów. Oto kilka z forum GW:

jarek k. broni anonimowo siebie

a kaczuszkę rysować możemy jeszcze?

Wizerunek tego pana rzeczywiście jest niesamowitą tajemnicą… :) )))

- Może kierował się pobudkami natury czysto estetycznej? Sąd oczywiście, nie Jarosław K.
- Przecież została zapowiedziana cenzura obyczajowa :) No to sa pierwsze jej zwiastuny – aby zapobiec publicznemu zgorszeniu nie opublikowano w/w wizerunku :)

- A kto to jest Jaroslaw K.?
- napisali że to prezes jakiegoś PiS

… i to skutecznie i na dluzej?

Widzimy jego zdjęcia z czarnym paskiem na oczach – na jego własne życzenie!!!

Ilu zawodowych satyryków się będzie do tego wydarzenia odnosić, tego nie wiem. Wcale jednak bym się nie zdziwił, gdyby za kilka lat Jarosław K. był kojarzony tylko z tym zdjęciem.

This entry was posted in Media, Polska, WWW & Net. Bookmark the permalink.

4 Responses to Jarosław K.

 1. Podobnie jak późniejsze zachowanie Jarosława K. w stosunku do dziennikarzy. Echhh…

 2. RAFi says:

  O tak, widziałem relację w TV. Brak słów. Ten koleś kipi kretynizmem i kompleksami.

 3. Irma says:

  iidiotyczna strona, Człowieku nie masz co z czasem robić?:>:) pf… w sieci jest bardzo łątwo wszystklo zrobic, sprobuj wypowiadac swoje poglady na łamach gazety albo innego rodzaju mediow a nie sie chowasz za maska bojazliwego zwolennika PiS-u bądz PO- nie jestem politycznie zwiazana z zadna partia ale to co robisz, jest wystarczajaco durne i glupiutkie, na tyle banalne, ze az sie odechciewa uruchamiac komputer… powodzenia~1 przy wyborach-irma18
  PS
  prezydent jest jaki jest jest to J.Kaczynski i tego nie zmienisz na szczescie jest demokracja!( powoli ten proces nastaje w polsce ale jednak sie szerzy)jak widze w sieci takie objawy komunistycznej, zasciankowej ciemnoty to az mnie sciska) pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>