Spamerska gnida

Spam atakuje nas z każdej strony. Klatka schodowa i skrzynka na listy zapchane są ulotkami, reklamami i innej maści papierem toaletowym. Skrzynki mailowe mamy zapchane reklamami viagry, cialisu i cholera wie, czego jeszcze. Na blogach pojawiają się spamerskie komentarze, mające podbić PR wątpliwej jakości serwisów (w tym miejscu pozdrawiam adminów Futuro oraz cba.pl, zajmujących się pewnym spamerem — czekam na efekty). Lekuchny szlag mnie trafił, gdy wczoraj i dziś dostałem następujące SMS-y:

14.03.2006 18:14 / 1020539030054
15.03.2006 13:10 / 1020539436389
Twoja usluga*Odpisz zaraz
Do tej pory nie aktywowales uslugi. Zostala juz tylko godzina, wyslij sms o tresci AT.DKUT na numer 7968

Zadzwoniłem do operatora i spytałem, co to za gnida wysyła do mnie ten spam. Po upewnieniu się, że nie brałem udziału w żadnym konkursie, pani poinformowała mnie, że jest to firma zewnętrzna, organizująca konkursy narciarskie. Oczywiście sprawę zbadają, co zapewne skończy się jedynie na wywaleniu mojego numeru z bazy danych spamera. Niestety, uprzejma pani nie była w stanie mnie poinformować, czy ktoś dobierze się do dupy osobnikowi łamiącemu prawo w paru punktach. A można byłoby takiego pociągnąć za odpowiedzialność, zarzucając chęć wyłudzenia pieniędzy.

This entry was posted in Ogólne. Bookmark the permalink.

2 Responses to Spamerska gnida

  1. RAFi says:

    Eh, ręce opadają.
    Mam tendencję do dzwonienia do autorów reklamowych smsów i jeb … wyzywania czego popadnie, gdy miły kufa pan-fiut mówi mi: „tak, widnieje pan w naszej bazie” Z jakiej kurna racji? Szkoda słów.

  2. Przestałem wykłócać się ze spamerami, po prostu ich zgłaszam do różnego rodzaju działów abuse. Nie powiem, żeby to była moja życiowa misja, ale po stronie sukcesów mogę zapisać pozbawienie paru firm hostingu, a paru matołków wiaderka z Internetem. Nie jest to wiele, ale gdyby każdy reagował podobnie, to może szybciej do różnej maści cwaniaczków i marketoidów dotarłaby prawda podstawowa – spam nie popłaca, a dobre imię firmy jest bezcenne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>