Opera to wciąż IE 6.0?

Grzebię właśnie w nowym kompie i instaluję programy potrzebne do normalnej pracy. Po ściągnięciu nowej Opery (Opera 8.54, Kompilacja 7730, Windows XP) oczom mym ukazała się zakładka „Identyfikacja przeglądarki”, gdzie jak byk stało „IE 6.0″.
Czy ktoś z użytkowników Opery mógłby mi wyjaśnić, czemu to jeszcze nie zostało zmienione? Pamięć mam kulawą, ale o zmianie identyfikacji na Operę mowa była przynajmniej jakiś rok temu, jeśli nie dawniej…

P.S. Nie, nie przesiadłem się, używam tylko do testów ;)

This entry was posted in WWW & Net. Bookmark the permalink.

13 Responses to Opera to wciąż IE 6.0?

 1. denver says:

  W Operze 9 możemy wybrać, za którą przeglądarkę nasza Opera ma się podawać.

 2. Siergiej says:

  Nie jestem pewien od której wersji, ale chyba od 8.51 opera identyfikuje się jako opera, jeśli tak nie jest to musiała wyciągnąć z zakamarków systemu ustawienia jakiejś wcześniejszej wersji która była na nim zainstalowana.

 3. Mowa była, ale wiele serwisów jednak Opery nie wpuszcza (mimo, że działa w nich dobrze). Możesz sobie zmienić jednym kliknięciem i będzie.
  P.S. Przesiądź się ;)

 4. @ denver: do testowania używam wyłącznie wersji roboczych, testowanie serwisów na betach nie ma sensu.

  @ Siergiej: to nowy komp, więc Opera nie bardzo miała skąd wyciągać ustawienia ;)

  @ Marvel: zmienić zmieniłem, ale „ficzer” mnie zdumiał. O przesiadaniu się nie ma mowy, Firefox jest o kilka długości do przodu, jeśli chodzi o komfort pracy.

 5. RAFi says:

  Bardzo mnie irytuje w operze odświeżanie zawartości strony, którą zawsze czyta z keszu i tak chcąc np. sprawdzić pod Operą, czy są u Mikołaja nowe komenty nie dowiem się tego, gdyż załaduje poprzednią zawartość strony.

 6. Łucio says:

  Odkąd pamiętam (Opera 7.x) jest dostępna do wyboru opcja jak przeglądarka ma się identyfikować. Owszem, standardowo po instalacji Opery wybrane jest „Przedstawiaj się jako MSIE 6.0″.

 7. RaFi, od tego są ustawienia. ;-) Advanced/History/Check …

 8. RAFi says:

  Macieju, dzięki, sprawdzę w praniu.

 9. adas says:

  Opera od wersji 9 będzie się domyślnie przedstawiała jako Opera. Już się tak przedstawia. No i można sobie podejrzeć listę stron na których identyfikacja będzie zmieniana automatycznie:
  http://xml.opera.com/spoof/ (kod xml)
  1 – Opera
  2 – Mozilla
  3 – IE

  4 – zamaskuj jako Firefox (nie da się odczytać, że to Opera)
  5 – zamaskuj jako IE (jak wyżej)

  Pamięć mam kulawą, ale o zmianie identyfikacji na Operę mowa była przynajmniej jakiś rok temu, jeśli nie dawniej…

  Pamięć masz dobrą. :) Była tak w Operze 8.10 preview 2 – był to koniec lipca. Ale następnie wydali pełną 8.50 (już bez banera) a o zmianie na id=O zapomnieli.

 10. Czyli w sumie i 9.0 może się nadal nie przedstawiać jako Opera, bo ktoś zapomni coś zmienić :D

  Co do tego maskowania, to nie jestem w 100% przekonany. Jak znam życie, to magicy się dopatrzą jakichś metod na rozpoznawanie. Ale to już „czerwony szlak dla zawodowców” ;)

 11. No, Gecko, które posiada obiekt window.opera jest dość zastanawiającym Gecko. ;)

 12. Olgierd says:

  Szczerze mówiąc nie potrafię oglądać internetu Operą. Coś skacze, mruga, wyskakują jakieś okienka (i to pomimo zaznaczenia blokowania wyskakujących okienek)… nie wyobrażam sobie życia bez AdBlocka+ ;-)

 13. CIA_Agent says:

  Od paru ładnych lat jestem użytkownikiem Opery poznaje po kolei każdą jej wersję i się nią zachwycam. Nie ujmując nic nikomu i niczemu nie mogę strawić Firefoxa i IE a już na pewno innych wynalazków. W Operze mam gesty myszy doskonale skonfigurowane przeglądanie na pełnym ekranie i nie musze się męczyć z ustawieniami które jakiś programista mi narzucił. Jak rzadko który produkt jak dla mnie jest doskonała. A jeszcze z każdą wersją się poprawia. Jak się przedstawia stronom to chyba nie jest istotne (NO chyba ze zacznie działać ten tryb utajniony) bo krew mnie zalewa jak czytam na przykład na jakiejś stronie ze nie obsługuje Opery lub jak dzwonię do jakiegoś banku czy innej instytucji z zapytaniem czemu coś nie działa a oni mi mówią że tylko IE i nic więcej. Tak jak by działkę z Microsoftu mieli. Czy nikt z was nie miał takiego przypadku ze męczył się z wypełnieniem jakiegoś formularza kliknął wyślij a sesja się skończyła i trzeba było od nowa? W operze to nie możliwe bo robię gest myszką i wszystko mam na powrót cofam się o 2 strony wstecz, loguje ponownie i gest do przodu i mam wypełniony form. :) Odnośnie pobierania z keszu… Przy gestach myszką to jest z keszu ale używając guzików przeglądarki pobiera na nowo Nie wiem co można operze zarzucić NO chyba ze chodzi o zabieranie zasobów ale to też już się poprawia.
  Serdecznie Pozdrawiam Wszystkich
  Każdy ma swoje przyzwyczajenia nie mogę się oswoić z Firefoxem ale jak dla mnie jest na 2 miejscu :) Autorowi strony dziękuję za wtyczki do Firefoxa (to jedna z rzeczy jakich mi brakuje w Operze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>