Google Checkout

Google odpaliło nową usługę, która przypomniała mi odrobinę kawał o samochodach rozdawanych na Placu Czerwonym. Nie GBuy, ale Google Checkout. Nie konkurent PayPala, ale system „zamykający pętlę” dla osób/firm korzystających z reklam Google. Nie dla całego świata, ale na razie dla USA. Zachwycony nie jestem, raczej trochę rozczarowany…

Mimo początkowego rozczarowania postanowiłem się zarejestrować. Po wprowadzeniu odpowiednich danych otrzymałem następującą informację:

Your current default credit card has been declined. Please enter new billing information or choose a different payment method. Outstanding payments will be charged to your new payment method.

Nie wiem, czy nie podoba im się typ karty, bank ją wystawiający, czy kraj wystawienia. Oczywiście można zmienić dane karty, co pewnie zrobię… jak tylko dowiem się, co takiego nie podoba się Googlowi.

Mam nadzieję, że doczekamy się wreszcie jakiegoś popularnego ogólnoświatowego systemu płatności online, który będzie działał w Polsce. Z mojego punktu widzenia PayPal w Polsce nie działa, podobnie jak (na razie?) Google Checkout.

This entry was posted in WWW & Net. Bookmark the permalink.

3 Responses to Google Checkout

  1. Robert says:

    jest szachownica. :-)

  2. Ale wyszła zupełnie przypadkowo :)

  3. RAFi says:

    Nową czas zacząć.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>