Przegląd pRRaSy – 11.06.2006

Krótki przegląd tekstów, które wpadły mi w oko przy dzisiejszej lekturze RSS-ów:

Na Wisdump pojawił się ciekawy tekst o ego dizajnerów. Polecam go wszystkim, ale specjalną dedykację kieruję do nadwraźliwców i „inspirantów” :twisted:

Zeldman ogłasza nabór na bramkarza do ALA. Może ktoś z P.T. Czytelników czuje się na siłach? Mielibyśmy wreszcie swoją wtyczkę „na górze” ;)

Marek Futrega w trzyczęściowym serialu pisze o jednej z firm stosującej nieetyczne zasady pozycjonowania. To doskonała lektura dla właścicieli serwisów firmowych, którym marzy się błyskawiczne znalezienie się na szczycie wyników w Google.
Uczulam na takie metody (i takich „profesjonalistów”), bo ich stosowanie może się skończyć źle. Jeśli Google nie wahało się usunąć strony BMW za stosowanie niedozwolonych praktyk, to nie będzie się wahało z usunięciem strony małej firmy. BMW swój serwis poprawiło i zostało przywrócone do łask, ale czy Wasza firma ma siłę przebicia BMW?

Dan Cederholm w SimpleBits omawia ciekawy przykład zastosowania mokroformatów na przykładzie recenzji win.

Miłej lektury :)

Edit: w ostatnim artykule oczywiście chodzi o mikroformaty. Najwyraźniej wina wywołały u mnie efekt litrówki ;)

This entry was posted in WWW & Net. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>