Po ulotkach ich poznacie

Ciąg dalszy kampanii samorządowej. Tym razem krócej, bo o spamowaniu, pardon, ulotkach reklamowych ;)

Przed wyborami rzućcie okiem na ulotki, których pewnie macie pełno na wycieraczce i w skrzynce na listy. Wbrew pozorom to naprawdę interesująca lektura i można na jej podstawie wyciągnąć szereg interesujących wniosków.

Kandydat pisze, że ma doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu, ale nie mówi o konkretach? Trzeba uważać, bo jego firma mogła zbankrutować, czyli gość nie musi być dobrym zarządcą. W takim przypadku nie powinien się pchać do zarządzania miastem.

Kandydat pisze, że ma genialny pomysł na rozwiązanie problemu bezrobocia w kraju? Świetnie, niech kandyduje do parlamentu, bo tam się decyduje o problemach całej Polski.

Kandydat wstawia ogólniki, że chce się zająć bezpieczeństwem, edukacją, gospodarką, służbą zdrowia i kulturą? Powiedzmy sobie wprost — pieprzy trzy po trzy, żeby trafić do największej grupy odbiorców, a generalnie nie zna się na niczym konkretnym.

Kandydat podaje swój wiek (na ogół dwudziestu paru lat) jako atut? To oznacza, że nic jeszcze tak naprawdę nie zrobił oraz niewiele wie i niewiele umie. Niech odczeka kadencję lub dwie, nauczy się czegoś konkretnego i startuje w kolejnych wyborach — ma sporo czasu.

Miało być krótko, więc już kończę. Sami widzicie, że uważna lektura ulotek może pomóc w podjęciu decyzji. A jeśli ulotek nie ma? Jeśli to zamożny kandydat i zależy mu na wyborze, to brak ulotek może oznaczać olewanie wyborców, więc sami już wiecie, co zrobić ;)

This entry was posted in Polska. Bookmark the permalink.

2 Responses to Po ulotkach ich poznacie

  1. shqvarny says:

    http://www.gazetawyborcza.pl/1,75478,3701475.html

    hitem sezonu są aqua-parki, lotniska, ciągle modne obwodnice. wszystko oczywiście za fundusze unijne :D

    sam miałem z kumplami pomysł rozkręcenia kampanii: Komitet Obywatelski Kamila Skwarskiego, w skrócie KOKS :D ale pomysł zawsze odżywał jedynie przy intensywniejszym wspieraniu budżetu państwa poprzez akcyzę ;-)

  2. Cezar says:

    Najlepsi są kandydaci co piszą na swoich hasłach „skuteczny w działaniu”, „skuteczność i doświadczenie”, itp. Tak zastanawiałem się jakby pozbierać wszystkich tych skutecznych… to by się działo ;-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>