Zalew spamu

Krótka notka informacyjna — spamerom odbiło. Zalew spamu może nie jest szczególnie ogromny, ot raptem kilkadziesiąt sztuk dziennie. Nie zmienia to faktu, że wyszukiwanie wśród tego śmietnika normalnych postów jest utrudnione i jeżeli czyjś komentarz się nie pojawił, to najprawdopodobniej utonął wśród kasyn, ubezpieczeń i innych równie atrakcyjnych treści.

This entry was posted in Ogólne. Bookmark the permalink.

7 Responses to Zalew spamu

 1. czy to oznacza, że spamerzy przechodzą powyższy test z dodawaniem?

 2. Nie, to spam trackbackowy, praktycznie nie do zwalczenia w WordPressie normalnymi (standardowo dostępnymi) środkami. To jest zresztą chyba jedna z największych wad WP jako takiego. Żeby nie było niejasności — problem spamu trackbackowego dotyczy szeregu innych silników do tworzenia blogów i WP nie jest tutaj wyjątkiem.

  Dopóki w standardzie nie zostanie wprowadzone rozwiązanie sprawdzające, czy wysyłający trackbacka umieścił link do naszego serwisu, pozostaje albo wyłączenie trackbacków w ogóle, albo zamykanie możliwości komentowania starszych wpisów (98% tego spamu pojawia się właśnie tam) albo przeglądanie kosza w Akismecie.

 3. zielsko says:

  Checks the TrackBack source page to ensure it contains a link to the site.
  SpamKarma2

 4. Tak, jest kilka pluginów, ale:
  – nie zawsze działają poprawnie z innymi pluginami;
  – kolejne pluginy tego typu to zwiększone obciążenie bazy danych;
  – „pudełkowy” WordPress nie jest zabezpieczony przed spamem.

 5. dredzik says:

  Akismet działa całkiem dobrze ;)

 6. Dredzik, ale ja bym chciał, żeby się ten śmieć u mnie nie pojawiał w ogóle. Bardzo pomaga selektywne blokowanie klas adresowych poszczególnych ISP, ale wtedy .htaccess rozrasta się drastycznie. Można oczywiście blokować klasy całych kontynentów, ale wtedy wprowadza się odpowiedzialność zbiorową, a i tak sporo spamu lezie z USA, których przecież nie zablokuję :)

 7. krzychu says:

  Ja z powodu spamu poprzez trackbacki / odnośniki niestety wyłączyłem tę funkcję … :[

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>